Share/Save/Bookmark

از اول آبان ماه طرح اتوماسیون اتاق اصناف تهران در راستای انجام مکاتبات، استعلامات و اخذ تاییدیه‏ های بهداشتی جهت صدور پروانه کسب با مراکز بهداشتی وارد فاز عملیاتی می شود.

این طرح به منظور تسهیل و تسریع در انجام امور مربوط به واحدهای تحت پوشش اتحادیه هایی که ملزم به اخذ تاییدیه های بهداشتی می باشند ارایه می گردد.

به دنبال جلسات و نشست‎های پیشین که برای بررسی طرح الکترونیکی شدن کلیه استعلامات بهداشتی انجام یافت در جلسه روز شنبه ۲۸ مهر ۹۷ که با حضور ابراهیم درستی نایب رئیس اول، خسرو ابراهیمی مسئول آموزش و نایب رئیس دوم اتاق اصناف، مسئولان و کارشناسان بهداشتی مراکز ۵‎گانه بهداشت و محیط بهداشتی دانشگاه های شهید بهشتی- ایران و تهران و همچنین متخصصانIT مراکز بهداشت و اتاق اصناف تشکیل شد شرکت ‏کنندگان ضمن استقبال از طرح مذکور توافق و اجماع کلی خود را با کلیات طرح و انجام عملیاتی آن از اول آبان ماه اعلام کردند.

بدین ترتیب از این پس با تشکیل دبیرخانه‎ای در اتاق اصناف تهران تمامی استعلامات، مکاتبات و دریافت تاییدیه‏ های بهداشتی واحدهای صنفی جهت اخذ پروانه کسب از طریق اتوماسیون و لینک مراکز مربوطه ( مراکز بهداشتی شمال- جنوب- شرق- غرب- شمال غرب، محیط بهداشت دانشگاه های تهران- شهید بهشتی- ایران و نیز اتحادیه های صنفی) به این دبیرخانه صورت خواهد گرفت.

در این نشست همچنین مقرر شد به منظور بررسی جزئیات و آماده سازی بسترهای لازم جهت اجرای طرح، کارگروهی متشکل از متخصصان IT مراکز مرتبط تشکیل شود و به دنبال آن جلسه ای نیز برای آشنایی و توجیه اتحادیه های صنفی در اتاق اصناف برگزار گردد.

قابل ذکر است حدود ۳۷ صنف مشمول ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی و آشامیدنی می باشند که جهت اخذ پروانه کسب علاوه بر استعلامات اماکن و سازمان های مربوطه به گواهی صلاحیت بهداشت نیز نیاز دارند. این گواهی توسط وزارت بهداشت و از طریق بازدیدها و تأیید مراکز بهداشتی ۵گانه تهران صادر می‎شود. در این فرایند از آنجا که تمامی مراحل به صورت حضوری و از طریق فرد متقاضی انجام می‎گیرد با توجه به تعداد مکاتبات بروز مشکلاتی اعم از جعل مکاتبات و گواهی های صادر شده- عدم ثبت معرفی نامه ها توسط مرکز بهداشت- عدم ارسال پاسخ به اتحادیه ها به دلیل اینکه از طریق پست ارسال می گردد- صدور عدم صلاحیت بهداشت در همان روز دریافت نامه توسط مراکز جهت جلوگیری نمودن از قانون ۱۵ روز اصناف و نیز ترددهای مکرر و صرف زمان امکان‎پذیر می باشد.

بر این اساس هدف طراحان این فرایند مبتنی بر صرفه‎جویی در زمان و استفاده از کاغذ، جلوگیری از مشکلات فوق‎‎الذکر، شفافیت و پاسخگویی به امور مرتبط و به طور کلی تامین سلامت و سرعت کار پیش‎بینی شده است.

تماس با ما

خیابان سعدی شمالی ، خیابان شهید برادران قائدی ، نرسیده به چهارراه نورمحمدی ، طبقه اول ، پلاک 212
تلفن:
تلفن 77619065