در اجرای قانون نظام صنفی و قانون فعالیت احزاب و جمعیت ها بمنظور حفظ و حمایت از حقوق صنفی و انجام وظایف مقرر در قانون و آئین نامه های مربوط و نیز ایجاد و تحکیم اصول همکاری بین افراد صنف و بهبود وضع پیشرو خدمات در ارتباط با رفاه مصرف کنندگان بهبود اقتصاد شهر و تسهیل روابط افراد صنفی با موسسات دولتی و خصوصی اتحادیه تشکیل میگردد.

الف – اتحادیه تشکیلاتی است صنفی و غیر سیاسی و غیر انتفاعی که اختصارا اتحادیه نامیده می شود.

ب – اتحادیه تابعیت جمهوری اسلامی ایران را دارد ئ اعضاء وابسته به آن التزام خود را به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارند. اتحادیه صنف تولید کنندگان و تعمیرکاران لوازم برقی در سال 1334 به شماره ثبت 66 وزارت کار و امور اجتماعی تاسیس گردید که در رشته تحت پوشش آن الکترونیک

1: تعمیر دستگاههای صوتی و تصویری و تولید بردهای الکترونیکی

2: الکتروموتور ، ژنراتور ، ترانسفورماتور ، دستگاههای گردنده کوچک شامل جاروبرقی چرخ گوشت آبمیوه گیری

3 : صنایع برودتی و حرارتی ، تاسیسات شوفاژ یخچال های خانگی و صنعتی لباسشوئی که مجموعا حدود 32 رشته تحت پوشش و فعالیت می نمود.

4 : دستگاههای مخابراتی : تلفن لذا طرح تفکیک صنف برودتی و حرارتی از اتحادیه فوق و ایجاد یک اتحادیه مستقل و پویاتر در جهت ارتقاء منافع صنفی در سال 1387 از سوی مسئولین اتحادیه معتمدین صنف و پیشکسوتان و برخی اعضاء مطرح و پس از بررسی و اجماع آراء صنف و پیگیری های مستمر، در نهایت در سال 1381 اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی ، تهویه مطبوع ،لباسشوئی و قطعات یدکی تهران با اخذ مجوز از وزارت بازرگانی ( سازمان بازرگانی استان تهران) فعالیت خود را آغاز نمود.

اولین انتخاب هیئت مدیره با انتخاب آقایان : آقای علی جمالی (رئیس اتحادیه ) – عباس شفیعی (نایب رئیس ) – محمد شکیبا فر (بازرس) – محمد سعید عنصری (خزانه دار) – سید علی اصغر خوب خصلت (منشی) تشکیل گردید.

سپس انتخاب دور بعدی هیدت مدیره اتحادیه نیز در تاریخ 9/3/86 انجام و فعالیت آن تاکنون با عضویت آقایان علی جمالی (رئیس اتحادیه) ، محمد مجلسی کوپائی (بازرس) ،سید علی اصغر خوب خصلت ( منشی) اعضاء هیئت مدیره اتحادیه را تشکیل داده اند.

در حال حاضر این اتحادیه با اتکا به پشتوانه مدیریتی هیئت مدیره منتخب و تخصص علمی و فنی اعضاء خود و داشتن مکان مناسب در قلب فعالیت اقتصادی این صنف و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری کامل و تاسیس اولین آموزشگاه تخصصی و تهویه در ایران جزء پویاترین و موفق ترین اتحادیه های کشور محسوب می گردد.

 

 

تماس با ما

خیابان سعدی شمالی ، خیابان شهید برادران قائدی ، نرسیده به چهارراه نورمحمدی ، طبقه اول ، پلاک 212
تلفن:
تلفن 77619065