انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه همایش تعاونی های دهیاری در جمع خبرنگاران در پاسخ به فارس درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای حمایت از معیشت اقشار ضعیف و کارگران گفت : همانطور که رئیس جمهور در مصاحبه تلویزیونی اعلام کردند، سیاست گذاری هایی در دست انجام است که بتوانیم اقشاری که نیازمند حمایت ویژه هستند را مورد توجه ویژه قرار دهیم تا افزایش قیمت‌ها آنها را دچار مشکل نکند که این طرح مستمری بگیران کمیته امداد، سازمان بهزیستی و هم حداقل حقوق بگیران را شامل خواهد شد.

وی درباره نشست شور ای عالی اشتغال برای بررسی اصلاح دستمزد و سبد معیشت کارگران گفت: هنوز سیاستی در این مورد اتخاذ نشده است بلکه برنامه‌‌هایی که در این زمینه اعلام شد، در دست بررسی است.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره حفظ منابع تامین اجتماعی برای کارگران گفت: برنامه های آقای دکتر ربیعی در این راستا به شدت دنبال می‌شود؛ ما مکلف و موظفیم از سرمایه‌های کارگران در سازمان تامین اجتماعی صیانت کنیم.
وی همچنین درباره اشتغال روستایی با تاکید بر اینکه جوامع روستایی از ظرفیت‌های بالقوه کشور ما هستند، ادامه داد: هم چه منابعی که برای اشتغال آنها نیاز است می‌تواند کمتر از جوامع شهری باشد و هم ظرفیت‌های خوبی در اجتماعات روستایی وجود دارد که می‌تواند زمینه اشتغال را فراهم کند.

محسنی بندپی با اشاره به موضوع همایش امروز گفت: کاری که امروز صورت گرفته پیوند بین دهیاری ها و تعاونی ها بود تا بتوانیم در قالب حمایت از تعاونی‌زمینه اشتغال جوامع روستایی فراهم کنیم و به اشتغال روستایی رونق بدهیم.

تماس با ما

خیابان سعدی شمالی ، خیابان شهید برادران قائدی ، نرسیده به چهارراه نورمحمدی ، طبقه اول ، پلاک 212
تلفن:
تلفن 77619065